Orijinal Kadroyla Geri Dönüyor: Shrek 5 Filmi İçin Hazırlıklara Başlandı!

Son zamanların en başarılı animasyon yapımları arasında yer alan Shrek filmi, yediden yetmişe geniş bir izleyici kitlesine sahip. Oscar ödülü alan bu seri film, en son 2010 yılında izleyicilerle buluşmuştu. Yapım şirketi ise 13 yıl aradan sonra Shrek 5 filmi için çalışmaları başladığını duyurdu.

Son zamanların en başarılı animasyon yapımları arasında yer alan Shrek, yediden yetmişe geniş bir izleyici kitlesine sahip.

Serinin ilki olan Shrek 1, 2001 yılında vizyona girmiş ve Oscar ödülü kazanan ilk animasyon film olarak tarihe geçmişti.

Toplamda 4 serisi yayınlanan filmde bataklıkta yaşayan Shrek adındaki bir devin başından geçenler anlatılıyor.

Filmin her serisinde farklı bir maceraya atılan Shrek’i Mike Myers, Eşek karakterini Eddie Murphy ve Fiona’yı ise Cameron Diaz seslendiyor.

Son serisi 2010 yılında yayınlanan filmle ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Yapım şirketi DreamWorks Animotion’ın ortağı Chris Melandandri, filmle ilgili açıklamalarda bulundu.

Shrek 5 için çalışmaların başladığını duyuran Melandandri ”Oyuncu kadrosunun geri gelmesini bekliyoruz. Görüşmeler şimdi başlıyor ve aldığımız her işaret, oyuncular adına geri dönmek için muazzam bir coşku olduğu.” diye belirtti.

Serinin beşincisi olacak yeni filmin vizyon tarihiyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir