Tartışmalı hayvan örgütü üyeleri çiftçiyi darp etti… Ailesinin gözü önünde eşkıyalık

Odatv – Özel

Dolandırıcılık, evrakta sahtecilik, bıçak ve demir sopayla adam yaralama ve güveni kötüye kullanma suçlarından yargılanan ve çeşitli cezalara çarptırılan Erkin Erdoğdu tarafından kurulan Paw Guards Derneği (Pati Koruyucuları), kendisini “yardım kuruluşu” olarak tanıtıyor.

Birçok insanın hayatını kaybetmesine sebep olan başıboş sokak köpeklerine destek çıkmaları ile sosyal medya çokça tepki çeken Paw Guards, bu defa bir depremzedeyi darp etti.

TARLASINA ZARAR VEREN HAYVANLARI KOVMAK İSTEMİŞTİ

Gazeteci Mehmet Ali Önel, Hataylı depremzede çiftçinin, tarlasına giren ve ekinlere zarar veren köpekleri kovmak istediğini belirtti. Paw Guards ise olayı “Hayvana şiddet” olarak manipüle etti, depremzede çiftçiyi hedef gösterdi ve ardından ailesinin gözü önünde darp etti.

En az dört kişinin aynı anda saldırdığı Hataylı çiftçiyi darp eden Paw Guards üyelerinin, adeta örgüt üyeleri gibi kamuflajlı pantolon ve siyah tişört giyerek, birbirleriyle uyumlu, “paramiliter” bir görünüme sahip olması dikkat çekti.
SİCİLİ KABARIK

Paw Guards’ın kurucusu Erkin Erdoğdu’nun sicili bir hayli kabarık.

Erkin Erdoğdu, daha önce adam yaralama, güveni kötüye kullanma, dolandırıcılık, hakaret ve evrakta sahtecilik suçlarından yargılandı.

Görevi kötüye kullanma ve adam yaralama suçlarından ceza yedi.

İşte mahkeme kararları:

ŞİRKET KURDULAR BİR YILDA KAPATTILAR

Öte yandan PAWGUARDS BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ANONİM ŞİRKETİ adında bir firmanın kuruluşu, 30 Mart 2021 tarihli 10298 sayılı Ticaret Sicil Gazetesi’nde ilan edildi.

Firma daha sonra Şirket, bir yıl sonra, 25 Nisan 2022’de tasfiyeye gitme kararı aldı. 100 bin TL sermaye ile kurulan Pawguards Bilişim Teknolojileri Anonim Şirketi’nin ne kadar kâr ettiği, ne tür ticari işlemler yaptığı veya tasfiyede ne kadar bir miktarın tasfiye edildiği bilinmiyor.

DOLANDIRICILIK İDDİALARI

Daha önce Cumhuriyet Gazetesi yazarı Zülal Kalkandelen, Paw Guards kurucusu Erkin Erdoğdu’nun, Ankara’da Paw Guards Cenneti adlı bir hayvan barınağı kurduğunu belirtti.

Zülal Kalkandelen’in haberine göre Paw Guards, topladığı yüksek miktar bağışa karşılık gider kalemleri çıkardı, “500 bin TL’lik çit yapıldı” dedi. Ancak giderler ile gerçekte barınakta olanlar birbirini karşılamadı.

Ne kadar bağış toplandığı ve ne kadar paranın “harcama” gösterildiği bilinmiyor.

HESAPLARA BLOKE

Erkin Erdoğdu ve Paw Guards hakkında bulunan dolandırıcılık iddiaları, usulsüz bağış toplama ve evrakta sahtecilik suçlamalarının ardından İstanbul Barosu avukatları, MASAK’a şikayette bulundu

Paw Guards hesapları bloke edildi. Paw Guards örgütünün üyeleri bunun üzerine gazeteci Zülal Kalkandelen’e tehdit mesajları gönderdi.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir