35 Yaşındaki Adamın Midesinden Çıkanlarla Bir Ev Düzülür

Hindistan’ın Pencap bölgesinde yaşanan bir vaka herkesin dikkatini çekmeyi başardı.

35 yaşındaki Kuldeep Singh isimli bir adam yıllardır devam eden mide ağrısı ve yüksek ateş şikayetiyle doktora başvurdu. Sağlık görevlileri sorunlu bölgeyi taradı ve bunun üzerine endişe verici bir keşifte bulundular.

Yıllardır karın ağrısı çeken hastanın kulaklıktan düğmelere kadar onlarca ev eşyasını yuttuğu keşfedildi.

Doktorlar, iki yıldır karın ağrısı çeken bir adamın kulaklıktan civataya kadar onlarca ev eşyasını yuttuğunu öğrenince şok oldu.

35 yaşındaki hasta Kuldeep Singh, mide rahatsızlığı ve yüksek ateşi nedeniyle Hindistan’ın Pencap bölgesindeki Moga Tıp Hastanesi’ne gitmişti.

Hastane müdürü Ajmer Singh Kalra şunları söyledi: “Röntgen çekerken midede madalyonlar, zincirler, somunlar, cıvatalar, kulaklıklar ve başka birçok nesne bulduk.”

Sağlık görevlileri, Singh’in midesinde çengelli iğneler, mıknatıslar, gömlek düğmeleri ve fermuarlar ve daha pek çok yenmez nesnenin de bulunduğu yaklaşık 60 eşya bulması karşısında alarma geçti.

Cleveland Clinic’e göre doktorlar, adama pika adı verilen ve insanların “yiyecek olmayan maddeleri kompülsif olarak yutmasına” neden olan bir akıl sağlığı sorunu teşhisi koydu.

Hastalık en çok küçük çocuklar, hamile kadınlar ve otizm spektrum bozukluğu, zihinsel engelli veya şizofreni gibi psikiyatrik bozuklukları olan kişiler arasında yaygın.

Jam Press’in haberine göre hasta yakınları sorunun farkında değildi.

Onu ameliyat etmeye karar veren Kalra, “Keskin nesneler yediği için midesinde ciddi yaralar vardı” dedi.

Kalra “Hala solunum cihazına bağlı ve durumu kritik” dedi.

Singh’in normale dönmesini ve çengelli iğne yemeyi bırakmasını umuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir