Mekke-i Mükerreme’de “Mekke Helal Forumu” açıldı

“Mekke Helal Forumu” bugün Mekke’de, Suudi Arabistan Krallığı Ticaret Bakanı Dr. Majid bin Abdullah Al-Qasabi Ekselansları’nın himayelerinde Mekke Sergi ve Sergi Odası’nda başlatılacak. Etkinlik Merkezi, “Helal Sektörde Yaratıcılık” sloganıyla 23 – 2017 tarihleri arasında düzenlenen dönemde, İslam Helal Hizmetler Odası (ICHS) tarafından düzenlenen 25 Ocak ve benzersiz bir etkinlik olan “Manafea” ile 25 Ocak’ta düzenlenecek. çeşitli İslam ülkelerinden ve dünyanın diğer ülkelerinden yüzlerce katılımcı, sektör lideri ve uzmanın katılımıyla gerçekleşti.

40’TAN FAZLA OTURUM

Forumun gündeminde Suudi Gıda ve İlaç Otoritesi, şehrin Ticaret Odası ve diğer ilgili tarafların desteğiyle küresel helal üreticiler, tedarikçiler ve hizmet sağlayıcılara yönelik 40’tan fazla oturum, çalıştay ve sergi yer alıyor.

Forumun faaliyetleri, küresel helal pazarını desteklemeyi ve Müslüman tüketicilerin, işletme sahiplerinin ve yenilikçilerin artan talebini karşılamayı amaçlıyor.Aynı zamanda, Suudi Arabistan’ın helal sektörünü teşvik etme ve dünya çapındaki Müslüman tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılama taahhüdünü de beraberinde getiriyor.

HELAL SEKTÖRDE İŞBİRLİĞİ

Helal sektöründe iş birliğini ve yeniliği teşvik etmek amacıyla düzenlenen forumda yiyecek-içecek, kozmetik, finans, sigorta, turizm, girişimcilik, lojistik, yapay zeka teknolojileri ve eczacılık gibi geniş bir sektör yelpazesinin yer alması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir