Türklerin Radarındaki Bu Altcoin Kritik Teklifi Sundu: Tokenler Fırladı!

Terra Luna, Terra’da derin stablecoin ve ATOM likiditesi oluşturmak için bir yönetişim tartışması önerisi verdi. Teklif, Terraform Labs icra kurulu başkanı (CEO) Chris Amani’nin Cosmos’taki en derin stablecoin likiditesine sahip olma ve hem Cosmos hem de Cosmos dışı mavi çip varlıkları için “eksik-yeterli” likiditeye sahip tek ekosistem olma planıyla uyumlu. Gelişme, altcoin projesinin tokenlerinin fiyatlarını fırlattı.

Terra, Deep Stablecoin likiditesindeki ilerlemeyi duyurdu

Terraform Labs, Terra’da deep stablecoin ve Cosmos token likiditesi oluşturmak için USDC-USDT ve ATOM-LUNA likidite havuzu (LP) tokenlerini beyaz listeye almak için bir teklif verdi. Bu stablecoin’ler, likidite protokolü Astroport’tan İttifak varlıkları olarak beyaz listeye alınacak. Ayrıca, TIA-LUNA, DYDX-LUNA gibi diğer likidite havuzları ve gelecekte daha fazlası olacak.

Teklif yönetişim oylamasının ardından onaylanırsa, TFL, İttifak varlıklarını eklemeden önce bir stableswap USDC-USDT havuzu ve bir ATOM-LUNA PCL havuzu oluşturmak için Astroport katılımcılarıyla işbirliği yapacak. USDC-USDT likidite havuzu henüz mevcut değil. Ayrıca, mevcut ATOM-LUNA havuzu daha az sermaye verimliliğine sahip.

Teklif neler getirecek?

İttifak varlıkları olarak USDC, USDT ve ATOM içeren havuzlardan LP tokenlarının beyaz listeye alınması önemli bir gelişme. DEX takas ücreti olmadan Cosmos içinde daha iyi APR’ler sunmaya yardımcı olacak. Ayrıca, Terra’ya geniş bir kullanıcı tabanı çekecek. Kullanıcılar bu pariteler için likiditeye katkı yapacak. Buna ek olarak, LUNA ödülleri için LP tokenlerini Station’da stake edecekler. Terra ve Cosmos ekosistemlerine sermaye girişi, yeni DeFi uygulamaları, işlem hacimleri, yeni ittifaklar ve düşük kayma gibi faydalar sağlayacak.

Altcoin fiyatları tepki olarak artıyor!

Chris Amani daha önce, Cosmos’taki tüm Blockchain’lerin altyapısını Vakıf iş modeli altında çalıştırmaya ve büyük maliyetleri azaltmaya istekli olduklarını iletmişti. Bu, Terra ekosistem tokenleri için oyunun kurallarını değiştirecek. Ayrıca, muhtemelen yardımcı programları ve geliştiricileri geri getirecek. Terra (LUNA) fiyatı son 24 saat içinde yaklaşık %9 artış gösterdi. Token fiyatı şu anda 0,7472 dolardan işlem görüyor.

LUNA günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

LUNC fiyatı, işlem hacminde %250’nin üzerinde artışla %14 fırladı. Fiyat şu anda 0,000134 dolardan işlem görüyor. Ayrıca altcoin, 24 saatin en yüksek seviyesi 0,000138 doları gördü.

LUNC günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Bu arada, USTC fiyatı %36 fırladı. Altcoin, yazı sırasında 0.0377 dolardan işlem görüyordu. 24 saatin en düşük ve en yüksek fiyatı sırasıyla 0,0268 dolar ve 0,0378 dolar. İşlem hacmi son birkaç saat içinde %1150 arttı.

USTC günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir